Forum Obserwatora III Strona Główna Forum Obserwatora III
Tu powinien być tekst o profilu forum. Ale go nie bedzie. Profil jest zbyt duzy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gra o tron - serial HBO
Autor Wiadomość
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2011-04-07, 19:07   
   Baretki: zalozyciel


Ci?nienie ro?nie :)

http://graotron.hbo.pl/prolog
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
 
 
GyzzBurn 
Następca tronu


Dołączył: 11 Sie 2005
Posty: 856
Skąd: Northern Exposure
Wysłany: 2011-04-12, 11:45   

sparz sobie melissy :]

http://www.youtube.com/wa...feature=related

intensywnie si? zastanawiam czy nie wykupi? HBO na rok dla tego serialu

(nawiasem mówi?c: serial Camelot te? wygl?da interesuj?co)
_________________
„Fortuna to niesta?a dziwka, zwariowana na punkcie ironii” Glen Charles Cook
 
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2011-04-12, 15:04   
   Baretki: zalozyciel


:v:

_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
 
 
Gazza 
Arcymag


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 3777
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-13, 06:28   

Eva Green w Camelot :v:
Lena Headey w Game of Thrones :v:
:rohan:
 
 
 
Drzewiec 
Ascendent



Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7213
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2011-04-15, 06:31   
   Baretki: tartar zalozyciel


Dla tego serialu wykupi? opcj? HD :mag:
_________________
There is only War!

 
 
 
strzelba 
Arcyksiążę


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 849
Skąd: Chodzie?
Wysłany: 2011-04-19, 12:02   

No i doczeka?em, ale ?ebym by? zachwycony - nie powiem, zobaczymy co b?dzie w kolejnych odcinkach.
_________________
www.drugastrefa.net
Naukowo jest stwierdzone, ?e jak cz?owiek ma skleroz?, to dopiero wtedy sobie przypomina, jak to by?o w m?odo?ci.
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2011-04-19, 17:03   
   Baretki: zalozyciel


A ja jestem bardzo zadowolony :)
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
 
 
darthmateusz 
Cesarz



Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2083
Skąd: Z kosmosu...
Wysłany: 2011-04-20, 08:25   

ale nie "zachwycony", buuuuuu... ja niestety bede musia? zassa? jakie? divxy bo hbo ni mom :-?
_________________
 
 
 
Zapał 
Arcydemon



Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 5114
Skąd: się tu wziąłem?
Wysłany: 2011-04-20, 08:38   
   Baretki: zalozyciel


Ja równie? jestem zadowolony. My?l?, ?e serial zapowiada si? bardzo pozytywnie. :)
_________________




'I believe in my Chapter. My primarch, my Emperor… My brothers'
 
 
 
Drzewiec 
Ascendent



Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7213
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2011-04-20, 13:41   
   Baretki: tartar zalozyciel


Dla mnie bomba. Klimat jest ?wietny :mag:
_________________
There is only War!

 
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2011-04-20, 15:54   
   Baretki: zalozyciel


Jest bardzo dobrze. Nie chc? pisa? o zachwycie, bo zauwa?am drobne minusiki (moim zdaniem ?le dobrany jest Snow, zbyt "?adny", poza tym troch? inaczej wyobra?a?em sobie Innych - tu s? jacy? tacy zwierz?cy, cho? to tylko niewyra?ne migawki; no i Lannisterowie POWINNI BY? BLONDYNAMI, ka?dy kto czyta? ksi??k? wie ?e to jest wa?ne dla fabu?y). Ale i tak jestem dobrej my?li. Dobre kolory, nastrój, jak na razie radz? sobie z wielow?tkowo?ci? powie?ci... Jak na razie dla mnie 5-.
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
 
 
Gazza 
Arcymag


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 3777
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-21, 06:51   

Orygina?u nie znam wi?c wstrzymam si? z opini? bo ci??ko co? wysnu? po prologu i 1 odcinku. :cii:
 
 
 
strzelba 
Arcyksiążę


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 849
Skąd: Chodzie?
Wysłany: 2011-04-21, 09:07   

A ja bym si? do paru szczegó?ów realizacyjnych przyczepi?.
Po niesamowitym ?nie?nym prologu mia?em nadziej? na film, w ocenie którego punkty za pochodzenie – tzn za fakt bycia ekranizacj? kultowej ksi??ki z niszowego nurtu – nie b?d? musia?y by? brane pod uwag?.

Tymczasem przysz?a kolej na marny komputerowy spacer Brana po murach, star? wie?? urz?dzon? jak ?cianka wspinaczkowa dla dziesi?ciolatka. O ile pami?tam, to umiej?tno?ci alpinistyczne Brana by?y czym?, co go wyró?nia?o, a po tej ?cianie sam bym wlaz? w lakierkach i garniturze.

Za du?o jak dla mnie widocznego komputera w scenografii. Przez to Winterfell ogl?dane z zewn?trz wygl?da na wi?ksze i pot??niejsze ni? w scenach na dziedzi?cu.

Wesele Khala Drogo, na którym w filmie by?o mo?e z 15 Dotrhaków, z których ta?czy?o trzech, przypomnia?o mi bitw? nad ?ó?tymi Wodami w „Ogniem i Mieczem” Hoffmana.

Mo?e ?le zapami?ta?em z ksi??ki, ale wydaje mi si? ?e wzajemny stosunek braci Lannisterów by? nieco mniej otwarty, a bardziej ironiczny. Podoba mi si? za to sam Lannister, w?a?nie tak sobie go wyobra?a?em o aparycji ksi?cia z II cz??ci Shrecka.

Króla natomiast wyobra?a?em sobie jako przewy?szaj?cego Neda nie tylko tusz?, ale i wzrostem.

Viserys jak dla mnie ma za ma?o szale?stwa w oczach.

No, ale ani niezgodno?? z moimi wyobra?eniami, ani z tym co napisane w ksi??ce nie mo?e stanowi? wobec serialu zarzutu.

Masakrowanie tego, co napisa? Martin b?dzie dla mnie w pe?ni uzasadnione, je?li autorzy b?d? mieli swoj? wizj?, która mnie porwie.

Zw?aszcza, i? wiadomo przecie?, ?e wszystkiego z cyklu w serialu zmie?ci? si? nie da – chyba, ?e b?dzie emitowany tyle lat, co „Moda na sukces”. Lepiej te?, ?eby nie przypomina? teleexpresu, ani kroniki filmowej ze ?wiata fantasy, w której w filmowym skrócie podadz? wydarzenia ostatnich 20 lat, a mi?dzy postaciami si? niewiele b?dzie dzia?o.

Powtórz? si?, ?e wiele nadziei da? mi prolog. Mia? niesamowity klimat i to stworzony bez wielkich uj??, pora?aj?cych efektów wizualnych i dialogów na skal? oper Wagnera. Od lat czekam na taki film fantasy, który dorówna?by „Alienowi” albo „?owcy Androidów”. Na co? co udowodni, ?e jest przeznaczone dla widzów dojrza?ych, nie tylko dlatego, ?e na ekranie s? go?e baby i chlapie krew.
Albo chocia? co?, co sprawi ?e b?dzie to film, lub serial ogl?dany nie tylko przez fanatyków konwencji fantasy, co b?dzie wci?gaj?ce dla niewtajemniczonego widza, cho?by jak pierwszy sezon „Lost” który mimo ?e w?a?ciwie jest sf, to unikn?? zamkni?cia w getcie. Ma?o tego, sporo ludzi, którzy si? w niego wci?gn?li deklaruje, ?e nie lubi, lub nie ?ywi ?adnych uczu? wobec fantastyki - i w?a?ciwie nie zdaj? sobie sprawy, ?e to sf.
_________________
www.drugastrefa.net
Naukowo jest stwierdzone, ?e jak cz?owiek ma skleroz?, to dopiero wtedy sobie przypomina, jak to by?o w m?odo?ci.
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2011-04-21, 09:45   
   Baretki: zalozyciel


Wydzieli?em, chyba warto.

Co do Jaime - aparycj? ma idealn?, faktycznie taki ksi??? ze Shreka z diab?em w k?cikach oczu - ale nie mogli go utleni?? :( Tym bardziej, ?e (napisz? to na bia?o, osoby które nie czyta?y ksi??ki niech nie podgl?daj? by nie psu? sobie zabawy:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
).

Po tym szczycie dachu te? by? przelecia? w lakierkach? ;)

Wesele Khala pod tym wzgl?dem faktycznie s?abe. Chocia? w jednym uj?ciu wida? tam w oddali rozmno?onych komputerowo ludzi (w tym uj?ciu "z lotu ptaka na skos"), tyle ?e za s?abo to wida?. "Niemartinowcy" zapewne nadal nie wiedz?, jak wielk? hord? dysponuje Drogo. Chyba, ?e w serialu przyj?li inn? koncepcj? :)

A ?nie?ny prolog zaprawd? znakomity!
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
 
 
strzelba 
Arcyksiążę


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 849
Skąd: Chodzie?
Wysłany: 2011-04-21, 13:10   

Watcher napisał/a:
Po tym szczycie dachu te? by? przelecia? w lakierkach?


z adobe after efect przelec? po nim na szczud?ach i z ostrogami. :smile:
_________________
www.drugastrefa.net
Naukowo jest stwierdzone, ?e jak cz?owiek ma skleroz?, to dopiero wtedy sobie przypomina, jak to by?o w m?odo?ci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo