Forum Obserwatora III Strona Główna Forum Obserwatora III
Tu powinien być tekst o profilu forum. Ale go nie bedzie. Profil jest zbyt duzy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FAKT (po chodzieskiemu)
Autor Wiadomość
Stanisław Anioł 
Wielki Książę


Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 560
Wysłany: 2007-06-28, 15:53   FAKT (po chodzieskiemu)

Si? zastanawialem dlugo czy umiescic ten temat na tymze forum, ale co tam
Napiszczie co sadzicie na temat chodzieskich tygodnikow
a ja to oczywi?cie doniose komu trzeba
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-06-28, 16:15   
   Baretki: zalozyciel


Od lat nie widzia?em "Chodzie?anina".
"Nowy Tygodnik" widzia?em chyba z trzy razy i jestem zawiedziony. Kalka wszystkiego tego, co odrzuca?o mnie w Chodzie?aninie. Nudny wr?cz przera?liwie.
"Kurier". Mam smutne przekonanie, ?e ten pos?uguj?cy si? brukowymi metodami tygodnik ma jednocze?nie najzdolniejszego dziennikarsko rednacza. Pos?uguj?c si? czasem pó?prawdami i szukaniem nak?adu poprzez krzycz?ce wielko?ci? i banalno?ci? tytu?y jednocze?nie pan S. pisze najsk?adniej i najciekawiej. Smutne, ?e w ten sposób trwoni swój talent.

Ogólnie do chodzieskiego rynku prasowego jestem na "nie".
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
Stanisław Anioł 
Wielki Książę


Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 560
Wysłany: 2007-06-28, 16:37   

Watcher napisał/a:
Od lat nie widzia?em "Chodzie?anina".

co to znaczy nie widzialem ?
ze Twoje oczy go nie widzialy (w sensie czytania)
czy nie widziales go nigdzie tzn. na polce
bo chodziezanin wychodzi przeciez i wydaje mi sie ze ma najciekawsza oferte bo ...
jest
1.glos wielkopolski
2. dodatek kulturalny
3. program TV
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-06-28, 17:27   
   Baretki: zalozyciel


W sensie: nie czyta?em go. Aczkolwiek "na pó?ce" te? widz? go rzadko, pras? lokaln? widuj? zazwyczaj w sklepie Stok?osy a tam sprzedaj? tylko NTCh i KCh. Czasem widz? go w Ceresie.
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
balbon 
Margrabia



Dołączyła: 09 Sty 2006
Posty: 316
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-06-29, 06:21   

A ja czasem co? kupuj? z lokalnych gazet. Prawd? powiedziawszy to "Chodzie?anin" zszed? na psy i tam nie ma co czyta?. Mam wra?enie, ?e tam wszystko lakonicznie napisane. A "Nasz Tygodnik" to taka kopia "Chodzie?anina" z czasów ?wietno?ci.
Nie ma co si? dziwi?, bo redaktor ten sam- p. Ryszard Cichocki. Nigdy chyba nie by?o czegos przedstawionego w negatywnym ?wietle. Chyba, bo tego nie czytam regularnie.
"Kurier chodzieski" za to, jak zapewnia "redaktor" to niezale?ny tygodnik.
A ju? nie b?d? si? wypowiada? na temat tego, bo nie wszystko tam mi si? podoba.
Tylko musz? przyzna?, ?e czasami taki "awanturniczy" styl pisania przynosi po??dany efekt. Na przyk?ad kiedy? obsmarowa? ulic? Miodow?, ?e taka zaniedbana. Skutek? Kilka dni pó?niej kto? si? zaj?? koszeniem zielska, naprawi? ?awk? na przystanku, a? by si? chcia?o jeszcze.To niewiele, ale kto? sobie przypomnia? o tej ulicy dopiero po artykule
A nie podoba mi si? to, ?e w tej gazecie nie zawsze pisz? sprawdzone informacje.
Zobaczymy jak d?ugo si? utrzyma na rynku :-)
 
 
 
Mlody 
Rzemieślnik


Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 35
Wysłany: 2007-07-02, 12:18   

Kurier mimo ze ma charakter jaki ma sprawia ze odpowiednie wladze zaczynaja interesowac sie takimi banalnymi sprawami jak czystosc na ulicy. Co do stylu to zdecydowanie nie podoba mi sie taki agresywny...
 
 
 
GyzzBurn 
Następca tronu


Dołączył: 11 Sie 2005
Posty: 856
Skąd: Northern Exposure
Wysłany: 2007-07-02, 14:45   

czyli prasa lokalna pomi?dzy sztamp?, a brukiem...
_________________
„Fortuna to niesta?a dziwka, zwariowana na punkcie ironii” Glen Charles Cook
 
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-07-02, 15:04   
   Baretki: zalozyciel


IMHO niebywale trudno jest stworzy? dobr? gazet? lokaln?. Droga do tego graala biegnie mi?dzy gizbernow? Scyll? i Charybd? i ci??ko ich unikn?? :/ Czy w ogóle jest to mo?liwe? Stworzenie gazety z lud?mi obdarzonymi talentami pana S. bez jego agresywno?ci i pó?prawd. Z ciekawymi felietonami, reporta?ami, ciekawostkami, otwartej na ró?ne ?rodowiska, nie boj?cej si? w?adzy, nie uwik?anej w biznesowe powi?zania... To jest mo?liwe?
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
strzelba 
Arcyksiążę


Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 849
Skąd: Chodzie?
Wysłany: 2007-07-02, 22:35   

Watcher napisał/a:
IMHO niebywale trudno jest stworzy? dobr? gazet? lokaln?


w dodatku ?atwo jest o tym dyskutowa? w teorii. Nie chc?, ?eby kto? to uzna? za chwalenie si?, ale przez ostatnie 5 lat mia?em okazj? wspó?pracowa? z ka?d? gazet? regionaln?, która si? tu ukazywa?a (G?os Wlkp, Tygodnik PIlski, Tygodnik Nowy, Gazeta Pozna?ska, Chodzie?anin, Kurier i Nasz Tygodnik).

Wydaje mi si?, ?e dobra gazeta, w ocenie jak najwi?kszej liczby mieszka?ców mo?e by? tylko nijaka. ?eby zadowoli? jak najwi?ksz? liczb? ludzi, trzeba odwo?ywa? si? do jak najbardziej u?rednionego gustu i najpowiszechniej dost?pnej wiedzy potencjalnych czytelników gazety - w praktyce mniej wi?cej poziom osoby opuszczaj?cej podstawówk? - to zreszt? jest np testem tekstów w Fakcie (informacja z pierwszej r?ki od Wies?awa Kota) musz? przej?? przez szóstoklasist?.

Wtedy gazeta najlepiej si? sprzedaje, jednak pewna niewielka grupa spo?eczna b?dzie marudzi? dostrzegaj?c w niej wady, które w tym kontek?cie wcale nie s? wadami, bo podnosz? sprzeda?.

Dlatego zamiast mówi?, ?e gazeta jest z?a, wol? okre?lenie ?e mi si? nie podoba. Wzi?cie pod uwag? cz?sto dyletanckich uwag czytelników wcale nie podnosi jako?ci prasy, tylko dostosowuje j? do poziomu i gustu wi?kszo?ci odbiorców, niekoniecznie najm?drzejszych, niekoniecznie zauwa?aj?cych b??dy ortograficzne (znajoma hobbystka znalaz?a ich w jednym numerze oko?o 150), przeterminowane newsy, czy rozstrzelone czcionki, kiedy nie ma si? o czym pisa?, lanie wody, ?ci?gni?te z netu zdj?cia, które udaj? Chodzie? informacje tautologiczne - zawsze prawdziwe itp.
Wydaje mi si?, ?e na to recepty nie ma, przynajmniej w sytuacji, gdy idzie o zawojowanie jak najszerszego rynku, a nie gazet? niszow?, jak np Gnosis Jerzego Prokopiuka robion? w celu naprawy ?wiata, albo ju? bardzo komercyjny, cho? zdecydowanie niszowy Puls Biznesu (moim zdaniem, i wiem, ?e nie tylko moim, najlepszy dziennik w tym kraju)

?eby w ko?cu co? jasno powiedzie? to skonkluduj?, ?e nic si? nie dzieje przypadkowo i gazety jakie mamy s? dok?adnym odbiciem czytelników, a skoro utrzymuj? si? na rynku to znaczy, ?e tych czytelnikówm maj?. Ma?o tego. Z czytelnikami nie mo?e byc tak ?le, skoro kto? w tych gazetach kupuje powierzchni? reklamow? p?ac?c ?adny pieni?dz.

NIe ma co narzeka?, gazety s? takie jakie sobie wyhodowali?my.
_________________
www.drugastrefa.net
Naukowo jest stwierdzone, ?e jak cz?owiek ma skleroz?, to dopiero wtedy sobie przypomina, jak to by?o w m?odo?ci.
 
 
Stanisław Anioł 
Wielki Książę


Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 560
Wysłany: 2007-09-24, 13:04   

no i red naczelny zostal radnym :lol:
 
 
gotard 
Król-Kapłan



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 1870
Wysłany: 2007-09-24, 13:11   

Stanis?aw Anio? napisał/a:
no i red naczelny zostal radnym :lol:



1.Zostaj?c radnym pozbawia si? po cz??ci prawa krytyki w?adzy gdy? sam si? ni? staje
2.Je?li przegra sprawy w s?dzie które mu wytoczono b?dzie musia? odda? swój mandat
3.To i tak nie zmienia faktu ze...
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-11-29, 20:44   
   Baretki: zalozyciel


Ju? nie odnosz?c si? do jako?ci Kuriera, zainteresowania rozbawi?y mnie do ?ez :lol:
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
Propi 
Baron



Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 363
Skąd: Tylko z Meksyku
Wysłany: 2007-11-29, 21:17   

My?l?, ?e to na pewno on za?o?y? to konto 8-)
 
 
Watcher 
Hammer of Thor


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 16822
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-11-29, 21:21   
   Baretki: zalozyciel


Chodzi Ci o to, ?e to naprawd? nie jest konto Kamila Sobkowiaka? Chyba jest, przeczytaj jego posty o Dniu Dziecka.
_________________


Minas Kolmar | Dobywając Thanira | Słowa, słowa, słowa


Forget the promise of progress and understanding, for in the grim darkness of the far future there is only war. There is no peace amongst the stars, only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods.
  Klub: battleground
 
gotard 
Król-Kapłan



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 1870
Wysłany: 2007-11-29, 21:21   

"Pan"KS laureat wirtualnej nagrody lola roku w kategorii lol.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo